Gra o Tron – gdzie kręcono ten popularny serial?

Jeden z popularniejszych seriali, który fanów ma nie tylko wśród młodzieży, ale i dorosłych nie tylko scenami, kostiumami, ale przede wszystkim wspaniałą grą aktorską. Coraz więcej osób wyszukuje informacji dotyczących tego, gdzie właściwie jest kręcony. Nie sposób wymienić jednego miejsca, ponieważ za plan zdjęciowy posłużyło wiele miejsc, między innymi w Chorwacji, Hiszpanii i na Malcie. Osoby zainteresowane serialem, mogą podróżując, odwiedzać te najpopularniejsze miejsca, by robić sobie pamiątkowe fotografie. 

Zobacz: Casting do serialu- jak wygląda i jak się dostać?

Gdzie kręcono Grę o Tron?

Zapewne fani Gry o Tron zastanawiają się nad tym, gdzie można udać się na wakacje, by mieć okazję wykonać ciekawą sesję zdjęciową, która będzie nawiązywała właśnie do tego serialu. Niewątpliwie świetnym miejscem będzie Irlandia Północna, a właściwie Dark Hedges, ponieważ znajduje się tam niezwykła aleja, która jest utworzona ze 150 drzew posadzonych w XVIII wieku. Gra o tron gdzie kręcono? – To niezwykle popularne pytanie, które pojawia się przy wielu wątkach. Dla fanów to okazja do tego, by samodzielnie wybrać się do tych miejsc, ale także pozwiedzać, czy zrobić pamiątkowe sesje. Dlatego, jeśli tylko pojawiają się interesujące miejsca, momentalnie popularnością cieszą się pytania takie jak: gdzie nagrywano grę o tron? Oczywiście nie ma jednej właściwej odpowiedzi, gdyż tych miejsc jest naprawdę dużo. Islandia, a właściwie Reynisfjara to wspaniałe miejsce, w którym fale załamują się o skały. Taki widok jest surowy, a dodatkowo czarna plaża sprawia, że całość prezentuje się interesująca. Właśnie tutaj dzieje się akcja Gry o Tron w momencie, w którym trzeba nakręcić sceny dziejące się we Wschodniej Strażnicy. Często ludzie pytają o to, gra o tron gdzie kręcono? Ponieważ są ciekawi, czy dane miejsca są rzeczywiste, czy stworzone komputerowo. Islandia dostarcza wielu ciekawych miejsc, przykładem może być między innymi Kirkjufell. To właśnie dzięki niemu miłośnicy Gry o tron mogli podziwiać Arrowhead. W rzeczywistości to jedno z najczęściej fotografowanych miejsc Islandii. Najlepsze jest to, że można tam polecieć tanimi liniami nawet z naszego kraju. Gra o tron gdzie kręcono? Z pewnością ciekawym rozwiązaniem będzie Chorwacja, a mianowicie Dubrownik, ponieważ znajdują się tam miodowe mury Królewskiej Przystani. Praktycznie cały Dubrownik można podziwiać w serialu, ale warto pamiętać o tym, że jest to miasto chronione przez UNESCO, jednocześnie to wspaniała baza do poznania Chorwacji.

Źródło: womanadvice.pl

Gdzie jest zamek Winterfell? 

Niewątpliwie dla wielu fanów miejsca, w których toczy się akcja ulubionego serialu,  cieszą się dużym zainteresowaniem. Gra o tron gdzie kręcono? Nie ma tutaj jednego miejsca, w którym było wszystko nagrywane, dlatego szukają informacji na ten temat. Dużo osób zaczęło szukać informacji o Winterfell, ponieważ miejsce wydaje się magiczne. Tak naprawdę jest to zamek Ward pod Belfastem. 

Zobacz: Gdzie kręcono „U Pana Boga w ogródku”?

Gdzie jest Czerwona Twierdza? 

Innym miejscem, którego wciąż poszukują fani Gry o tron, jest oczywiście Czerwona Twierdza. Tutaj sporym zaskoczeniem jest fakt, że do jej wygenerowania za pomocą programów graficznych posłużył fort Lovrijenac, który znajduje się w skale na obrzeżach miasta. Gdzie nagrywano grę o tron? Sceny były kręcone na Malcie, ale także w Chorwacji. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych seriali, nic więc dziwnego, że po pojawieniu się interesujących scen, fani zastanawiają się, czy istnieją one rzeczywiście. Co więcej, istnieją specjalnie do tego celu powstałe grupy w mediach społecznościowych, na których można znaleźć dokładne lokalizacje, wraz z opisem, jak do nich dotrzeć. Dla fanów to nie lada wyzwanie, ponieważ może to być pomysł na przyjemne spędzenie wakacji. Można nie tylko odwiedzić interesujące miejsca, ale także uwiecznić je i mieć pamiątkę na naprawdę długi czas.

Ostatnio dodane
Powiązane