Dr Ewa Dąbrowska nie żyje? Sprawdzamy te informacje

Dieta czyni cuda – tak właśnie uważała dr Ewa Dąbrowska, która jest kojarzona głównie ze swoją dietą warzywno-owocową. To ta kobieta w 1985 roku zaproponowała jednemu ze swoich pacjentów głodówkę polegającą jedynie na piciu wody, a po kilku dniach rozszerzyła ją o… tartą marchewkę, wiedzieliście o tym?

Doktor Ewa Dąbrowska cieszyła się dobrą sławą wśród osób, które chętnie czytały jej książki i stosowały propagowaną przez nią dietę. Miała jednak też wielu wrogów, choć może lepiej po prostu powiedzieć: przeciwników swojej diety. Jeden z najpopularniejszych w Polsce sposobów na utratę masy ciała jest bowiem dość kontrowersyjny. Nie będziemy się tutaj rozwodzić nad szczegółami, ale mówiąc w skrócie – post oparty na spożywaniu wyłącznie warzyw i owoców skutkuje deficytem energetycznym, spowolnieniem metabolizmu i efektem jojo. Tak naprawdę może on przynieść więcej kłopotów niż korzyści. Ale dzisiaj nie o diecie.

Jakiś czas temu pojawiły się doniesienia, które jednoznacznie wskazują na to, jakoby dr Ewa Dąbrowska, znana propagatorka głodówki zdrowotnej, nie żyła. Specjalnie dla was sprawdzimy dziś, czy dr Ewa Dąbrowska faktycznie nie żyje i co na ten temat mówi Wikipedia.

Dr Ewa Dąbrowska nie żyje?

W ostatnim czasie w sieci zawrzało, a wszystko za sprawą informacji, że dr Ewa Dąbrowska nie żyje. Zanim jednak przejdziemy do tej sprawy i sprawdzimy, co dzieje się obecnie ze specjalistką od żywienia, opowiemy nieco więcej o jej życiu. 

Chcąc przybliżyć wam postać doktor Ewy Dąbrowskiej, możemy powiedzieć o tym, że od 1999 roku pracowała w Akademii Medycznej w Gdańsku jako adiunkt w Klinice Chorób Wewnętrznych. Po pewnym czasie Dąbrowska przeniosła swoje zainteresowania na dietę i rolę żywienia w przebiegu różnych chorób.

Imponujący jest fakt, że dr Ewa Dąbrowska napisała 50 prac naukowych, a swoje zamiłowanie do nawyków żywieniowych zamieniła w prawdziwy biznes. Od Dąbrowskiej można zamówić catering dietetyczny i suplementy oraz odpłatnie uczestniczyć w jej wykładach online lub kupić jedną z jej książek. O jej życiu prywatnym nie wiadomo wiele, oprócz tego, że ma męża i 2 synów. O tym, jaką osobą jest Dąbrowska, opowiedziała jakiś czas temu jej synowa.

Dla Beaty Anny Dąbrowskiej teściowa jest prawdziwym autorytetem. W pracy nie ma dla niej czegoś takiego jak kompromis, ale w życiu prywatnym jest świetną matką i inspirującą kobietą.

Okazuje się, że informacje o tym, że dr Ewa Dąbrowska nie żyje, obiegły cały Internet bezpodstawnie. Wikipedia również milczy w tej sprawie, ale nic dziwnego. Po pierwsze Wikipedia jest serwisem, w którym to użytkownicy edytują artykuły. Po drugie Wikipedia nie ma artykułu o nestorce postu owocowo-warzywnego, (dlatego nie może potwierdzić czy dr Ewa Dąbrowska nie żyje).

My po raz kolejny jesteśmy bardziej na czasie niż Wikipedia i dlatego możemy wam powiedzieć, że informacja o tym, że dr Ewa Dąbrowska nie żyje, jest fałszywa. Niecały miesiąc temu pojawiły się w sieci doniesienia o rzekomej śmierci Ewy Dąbrowskiej, ale chodziło o nauczycielkę języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie. Pani Ewa Dąbrowska, zastępczyni dyrektora w wyżej wspomnianej szkole zmarła 25 sierpnia 2022.

Dr Ewa Dąbrowska nazywana nestorką diety warzywno-owocowej żyje i ma się dobrze. Wciąż chętnie opowiada o poście, który pokochały miliony osób, a 9 października 2022 roku pojawiła się nawet w programie Pytanie na Śniadanie, gdzie rozmawiała o samouzdrawianiu jedzeniem. Facebookowy profil Instytutu Promocji Zdrowia Dr Ewy Dąbrowskiej stale uzupełniany jest o relacje z różnych wydarzeń, w których uczestniczyła sama Dąbrowska. 

Cieszymy się, że sprawdzacie fakty i nie powielacie plotek, a my możemy wam w tym pomagać. To, że dr Ewa Dąbrowska nie żyje, jest zwykłym pomówieniem, które w sieci rozprzestrzeniło się na ogromną skalę. Na próżno szukać informacji na ten temat na Wikipedii, bo to nam udało się rozwiązać tę sprawę.

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane