Co to jest styl opium?

Słyszałeś lub słyszałaś już o stylu opium? A może pierwszy raz spotykasz się z tym trendem? Jedno jest pewne – jego nazwa intryguje i rozbudza ciekawość. Jak można się domyślić, opium fashion to dość mroczne i awangardowe klimaty. Bez wątpienia jest to styl dla odważnych, nieco zbuntowanych indywidualistek i indywidualistów. Sprawdź, czy również Ty odnajdziesz się w tej nietuzinkowej estetyce, która jest niezwykle inspirująca.

Opium, czyli liczne inspiracje z rockiem, punkiem i rapem na czele

Styl opium, znany także jak Vamp, czerpie garściami z różnych subkultur i estetyk. Przyglądając się stylizacjom utrzymanym w konwencji opium style, można dopatrzeć się różnych inspiracji – począwszy od rocka i punka poprzez różne odmiany metalu, aż po rap. Co istotne, jedni mogą doszukiwać się w nim przede wszystkim tego, co było najbardziej charakterystyczne dla grunge’u, inni dopatrują się w tym stylu fascynacji gotykiem i nu metalem. Dla niektórych osób opium to jednak głównie styl streetwear, tyle że z ograniczoną gamą kolorów i w bardziej drapieżnym wydaniu.

Pochodzenie trendu opium

Aby lepiej zrozumieć, czym jest styl opium w modzie, warto wiedzieć, jak doszło do jego powstania. Styl ten ma korzenie w muzyce alternatywnej i tekstach nawiązujących do tematów przestępczości. Sama muzyka nasycona jest niepokojącymi syntezatorami, mocnymi bitami i ciężkimi gitarami. Styl opium stał się popularny głównie dzięki raperowi z Atlanty, który lubi eksperymentować ze swoim wizerunkiem. Playboi Carti, bo o nim mowa, w 2020 roku wydał album Whole Lotta Red i od tego czasu opium vibe zyskuje na popularności. 

Trend, który daje multum możliwości

Opium to przede wszystkim czerń i szarości, ale także biel i acid wash. Choć na pierwszy rzut oka gama kolorystyczna przypisana do stylu opium wydaje się raczej skromna, to jednak trzeba przyznać, że dzięki niej można odkryć mnogość różnych odcieni czerni i szarości. W stylizacjach opium pojawiają się także: zgaszony, jakby lekko sprany burgund, fiolet, chłodne odcienie niebieskiego i srebro, nigdy jednak nie grają one pierwszych skrzypiec, a raczej są akcentem na T-shircie.

Opium lubi mocne akcenty połączone z prostymi formami, charakterystyczne dla niego są także ciężkie, masywne obuwie, które niegdyś idealnie wpisywał się w grunge style. Sprane jeansy, zasłaniające twarz kaptury, łańcuchy i zawieszki to także jego ważne elementy!

Artykuł partnera.

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane