Castingi Kraków- jak znaleźć castingi do filmów i reklam?

Kraków uznawany za kulturową stolicę Polski często pojawia się w filmach i serialach. Miasto pełne jest teatrów, a podczas spacerów po centrum co chwilę możemy spotkać bardziej lub mniej popularnych aktorów. Co jednak zrobić jeśli sami również marzymy o karierze aktorskiej i zyskaniu popularności? W takiej sytuacji najlepiej wybrać się na casting do filmu w Krakowie. To idealna okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności. Jeśli jednak mamy obawy i wolimy zacząć od mniej wymagającej produkcji, dobrym pomysłem będzie wybranie się na casting do reklamy w Krakowie.

Zobacz: HGTV castingi-jak znaleźć i dostać się do programów?

Casting do filmu Kraków

Jeśli interesuje nas casting do filmu w Krakowie, jest kilka źródeł, z których możemy zaczerpnąć potrzebne informacje. Niejednokrotnie będą one  dostępne w zasięgu naszej ręki. Wystarczy prześledzić plakaty rozwieszone na afiszach reklamowych i przeznaczonych do umieszczania ogłoszeń tablicach. Bardzo często to tam natrafimy na plakaty z informacją, gdzie w najbliższym czasie będzie odbywać się casting do filmu w Krakowie. Dobrze jest znaleźć  informacje na temat agencji filmowych działających na terenie Krakowa, a następnie śledzić ich profile w mediach społecznościowych. Da nam to gwarancję szybkiego uzyskania informacji i bycia na bieżąco. Warto pamiętać, że dla osób zaczynających dopiero przygodę z filmem, najlepszym pomysłem jest spróbowanie swoich sił w przesłuchaniu do seriali i  filmów paradokumentalnych, w których nie startują zwykle profesjonalni aktorzy.

Casting do reklam Kraków

Casting do reklam w Krakowie to dobry pomysł na rozpoczęcie medialnej kariery. Może to być początek przygody z filmem lub pierwszy krok w stronę rozwoju w świecie fotomodelingu. Jeśli natrafimy na informację o tym, że dana agencja poszukuje osób do udziału w jakiejś produkcji, na początek warto zapoznać się ze wszystkimi wymaganiami wypełnić formularz zgłoszeniowy, jeśli jest on wymagany. Może się zdarzyć, że nie uda nam się otrzymać tego konkretnego zlecenia, ale za kilka miesięcy dostaniemy telefon z propozycją udziału w innym projekcie. Zatem nie warto za szybko się zrażać. Możliwe, że zamiast angażu w reklamie telewizyjnej dostaniemy zaproszenie na casting do reklamy w Krakowie, po wygraniu, którego zobaczymy naszą twarz na billboardach.

Źródło: pixabay.com

Zobacz: Gogglebox casting-jak się dostać?

Casting dla młodzieży

Ponieważ talent najlepiej rozwijać już od najmłodszych lat, osoby, które nie ukończyły 18 lat, mogą spróbować swoich sił na castingu dla młodzieży w Krakowie. Wiele agencji poszukuje młodych talentów zarówno do produkcji filmowych jak i reklam. Jest to szansa na rozpoczęcie kariery aktorskiej lub zaistnienie w świecie fotomodelingu. Daje to możliwość spełnienia marzeń o karierze i byciu rozpoznawalnym, ale również jest szansą na zdobycie pierwszego, samodzielnego zarobku. Aby wziąć udział w castingu dla młodzieży w Krakowie, niezbędna jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna. Bez tego niestety udział w przesłuchaniu będzie niemożliwy. Pomocne w rozpoczęciu kariery może być także założenie profilu w internecie na stronie przeznaczonej dla młodych talentów. Znajdziemy tam formularz z danymi do wypełnienia oraz miejsce na jedno lub kilka zdjęć. Przy odrobinie szczęścia zainteresowana agencja zgłosi się do nas sama i przedstawi propozycję współpracy.

Casting dubbing Kraków

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, na czym polega dubbing. Dla miłośników bajek oczywiste jest, że kluczem do sukcesu w tej dziedzinie aktorstwa jest przede wszystkim charakterystyczny głos, który ma oddawać emocje przeżywane przez postać, którą widzimy na ekranie. Aktorzy, którzy się w tym  specjalizują, podkreślają, że potrzeba ciężkiej pracy, aby uzyskać dobre efekty. Jeśli  zaczniemy szukać castingu do dubbingu w Krakowie, to znalezienie go może okazać się niełatwe. Po pierwsze dlatego, że w Polsce dubbingowane są przede wszystkim bajki i filmy dla dzieci, dlatego zapotrzebowanie na ten rodzaj aktorstwa jest mniejsze niż w krajach takich jak na przykład Czechy, gdzie dubbinguje się większość obcojęzycznych produkcji. Po drugie, jeśli już organizowane są castingi do dubbingu w Krakowie, zapraszani są na nie tylko znani i doświadczeni w tej dziedzinie aktorzy. Jeśli jednak jesteśmy posiadaczami charakterystycznego głosu i mamy zdolności aktorskie, nie powinniśmy się poddawać. Warto mimo wszystko trenować i szukać w internecie informacji na temat niszowych produkcji, do których poszukiwane są osoby do podłożenia głosu. Być może za jakiś czas ktoś dostrzeże nasz talent i zostaniemy zaproszeni do wzięcia udziału w castingu do dubbingu w Krakowie razem z popularnymi aktorami.

Zobacz: TTV castingi – jak dostać się do programów?

Ostatnio dodane
Powiązane