Adam Szustak – prywatnie, opinie, młody, rodzeństwo, tatuaże, cytaty, ojciec, rodzina, wzrost

Adam Szustak to katolicki duchowny, dominikanin, który bezprecedensowym podejściem do Słowa Bożego, zdobył uznanie wiernych w całym kraju. Głosi swoje kazania podczas licznych rekolekcji, prowadzi też kanał w serwisie YouTube, gdzie można posłuchać m.in. jego interpretacji Pisma Św. Jego cytaty często zyskują charakter viralowy, a opinie, które głosi przejmują jako własne liczni słuchacze. 

  • Kim jest ojciec Szustak prywatnie?
  • Co o dominikaninie pisze Wikipedia? 
  • O co chodzi z pytaniami o to, czy schudł? 
  • Czy ma rodzeństwo? 
  • Czy lubi tatuaże?

Przeczytaj artykuł na jego temat, który dla Ciebie przygotowaliśmy. 

Adam Szustak – co o nim wiemy? Wikipedia nam tego nie powie

Źródło: Instagram

Choć Wikipedia zawiera sporo informacji biograficznym na temat tego, kim jest ojciec Adam Szustak, zupełnie pomija to, kim jest prywatnie. Wiadomo, że urodził się w 1978, a śluby zakonne przyjął w 2004 roku. 

Zobacz: Wiktoria Gąsiewska – wzrost, waga, rozstanie, rodzeństwo, chłopak, w ciąży, brat, nowy chłopak

Jako młody chłopak, bo szesnastolatek, miał uciec z domu, ponieważ zapragnął zamknąć się w zakonie na zawsze. Prywatnie ponoć był nawet zakochany. Jednak powołanie do kapłaństwa okazało się silniejsze niż to do życia w związku z kobietą. 

Podobno niektórzy duchowni mają mu za złe, że stał się idolem młodego pokolenia i zawdzięcza wzrost zainteresowania kontrowersyjnym opiniom, nie zawsze zgodnym z nauką KK. Choć najprawdopodobniej wynika to z zazdrości o popularność, rzeczywiście są księża, którzy sprzeciwiają się temu, że podbija internet. Jego metody są jednak skuteczne, bo w internecie pojawiają się opinie nawróconych, którzy po obejrzeniu paru filmów ojca Szustaka zdecydowali się pójść do spowiedzi albo regularnie uczestniczyć we mszy. 

Zobacz: Adam Szustak – choroba, na co choruje?

Adam Szustak – rodzeństwo, rodzina, ojciec

Czasem wierni zastanawiają się, jaka musiała być rodzina, w której wychował się ojciec Szustak. W internecie dostępny jest film, na którym jego rodzice opowiadają o powołaniu dominikanina. Jak się okazuje, rodzina wspierała go w wyborach życiowych od samego początku. 

 W młodości Szustak był ministrantem, później lektorem w kościele. Należał też do oazy. Cały czas, kiedy był młody, udzielał się w kościele. Rodzice namawiali go do tego, by poszedł do szkoły, która da mu zawód. Sam wybrał liceum i klasę humanistyczną, bo już wtedy był pewny, że chce iść do seminarium. 

Zobacz: Dalton Gomez – wiek, wzrost, Wikipedia, rodzeństwo, mąż, rodzina, kto to?

I choć Szustak całą młodość otwarcie mówił, że chce iść do seminarium, to rodzina była nieco zaskoczona jego decyzją. 

Nie ma żadnych informacji na temat tego, czy Adam Szustak ma rodzeństwo. Ksiądz nie udziela wywiadów, więc pytania o rodziców i rodzeństwo nie padają. 

Adam Szustak – prywatnie, tatuaże, książki, cytaty

Czy duchowny, zakonnik, to osoba, która ma życie prywatne? Jeśli chodzi o Adama Szustaka jako wędrowny kaznodzieja nie ma czasu na własne życie. Już młody Adam Szustak miał pewność, że taka droga jest mu pisana i wybrał ją zupełnie świadomie. 

Ksiądz Szustak publikuje sporo zdjęć ze swoich licznych podróży po całym świecie (niektórzy komentujący uważają, że ostatnio trochę schudł). Podobno odwiedził aż 90% krajów świata – czasem to w nich powstają jego filmy i książki. 

Ksiądz Szustak to kontrowersyjny duchowny. Co niektórych może dziwić to, że nie uważa, żeby tatuaże były czymś złym. Sam ma tatuaże i podkreśla, że jeśli ktoś chce, może je mieć, bo same w sobie nie są niczym przeciwko Bogu. Czy ci, którzy wykonują tatuaże odnotowali wtedy wzrost zainteresowania dziarami wśród katolików? Nie wiadomo. 

Książki Adama Szustaka bardzo dobrze się sprzedają. Wszyscy ci, którzy przekonali się do Szustaka, słuchając jego kazań, kupują także książki. Jedna z nich (Rodzinne pole minowe) bierze na tapet podstawową jednostkę społeczną, którą jest rodzina. Szustak pisze w niej, że rodzina to pole minowe i trzeba bardzo uważać, dbać o nią, by nie doprowadzić do jej unicestwienia. 

Z kolei zupełnie inaczej wybrzmiewa nauczanie zawarte w książce Akrobatyka małżeńska. Tu zdaniem Szustaka nie ma nic skomplikowanego, bo potrzeba tylko dwóch elementów: prawdziwej kobiety i prawdziwego mężczyzny. Tak też mówią krążące po sieci cytaty z duchownego, m.in.:

Kochanie bardzo sprowadza do parteru. I jeżeli jest naprawdę kochaniem, nigdy się nie karmi ideami. Bo kochanie kogoś zawsze sprowadza się do tego, że umyjesz, posprzątasz, przebaczysz – do takich bardzo namacalnych rzeczy.

Adam Szustak – młody, co robił za młodu?

Adam Szustak już jako młody chłopak związany był z kościołem. Należał do parafialnych wspólnot, był też ministrantem. Całe życie towarzyszyła mu myśl, że wstąpi do seminarium. Jeszcze zanim poszedł do liceum, miał pewność, że po maturze będzie szukał dla siebie miejsca w kościele. 

Pewne jest za to to, że niewielu księży rozumie potrzeby i wątpliwości młodych ludzi tak jak Adam Szustak. 

Adam Szustak – opinie

O tym, kim jest ojciec Adam Szustak można przeczytać bardzo skrajne opinie. Gdy podpadł biskupowi Gądeckiemu, znaleźli się i tacy, którzy twierdzili, że liczył w ten sposób na wzrost popularności. 

Internauci traktują go bez patosu. Czasem zastanawiają się, czy schudł, czasem pytają nerwowo, dlaczego głosi jakiś pogląd. 

Wśród młodych ludzi cieszy się autorytetem – nie owija w bawełnę, nie używa wyszukanych słów. W końcu trzeba też powiedzieć, że stoi wśród wiernych a nie ponad nimi. 

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane