Adam Szustak – choroba, na co choruje?

Adam Szustak to znany w internecie Dominikanin. Prowadzi kanał na YouTube i jest jednym z popularniejszych duchownych katolickich w Polsce. Kiedy w internecie pojawiły się informacje na temat tego, że choruje, postanowiliśmy je sprawdzić. Adam Szustak choroba? Dowiedz się o co chodzi z naszego tekstu.

Poniżej prezentujemy też najciekawsze pozycje książkowe, których autorem jest Adam Szustak. Jeśli poniższy tekst sprawi, że zainteresujesz się osobą dominikanina, koniecznie zajrzyj do jego książek i posłuchaj, jak trafnie recenzuje nasz świat podczas swoich rekolekcji i kazań. 

Zobacz: Jerzy Trela – na co zmarł? Nowotwór?

Adam Szustak i jego choroba

Adam Szustak to niezwykły duchowny. Jest wędrownym kaznodzieją, vlogerem i autorem książek. Odpowiada na najtrudniejsze pytania wątpiących. Wspiera tych, którzy cierpią i potrzebują pomocy. Niewielu duchownych może pochwalić się takim autorytetem wśród wierzących i niewierzących, praktykujących i modlących się od wielkiego dzwona. 

Ojciec Adam Szustak choroba to temat, który przewija się w wielu jego wypowiedziach. Wielokrotnie opowiadał o sakramencie namaszczenia chorych, który jest dla wszystkich chorujących duchową pomocą. Odwiedzał też wielu chorych, rozmawiał z nimi i pocieszał w cierpieniu. 

Kiedy prześledziliśmy bardziej szczegółowo, czym zajmuje się Adam Szustak, już wiemy, dlaczego niektórzy myśleli, że choruje. Adam Szustak sporo opowiada o chorobach, które trapią współczesne społeczeństwo. Sam, jak wynika z dostępnych informacji, cieszy się dobrym zdrowiem. 

Podczas jednych z rekolekcji mówił o tym, że wielu ludzi cierpi na chorobę, którą określił mianem zombie. Zdaniem duchownego, ludzie żyją tak, jakby ich nie było. Mają pracę, dom i rodzinę, a nie potrafią skupić się na obecności tu i teraz. Są wyniszczeni przez toksyczne postawy, które przyjmują i relacje, w które się wikłają. Chodzi mu nie tylko o to, że oddalili się od Boga, do którego zaprowadzili ich przy okazji chrztu rodzice. Ma na myśli również styl życia, który zdecydowanie odbiega do tego, co przystoi człowiekowi. Wieczna gonitwa, która generuje kolejne problemy i zmartwienia, sprawia, że ludzie stają się wrakami. Są tak rozpędzeni, że nie potrafią się zatrzymać, zwolnić, czy chociażby odpocząć. Niektórym udaje się to dopiero wtedy, gdy zderzą się z przysłowiową ścianą i przebudzenie do życia wśród chrześcijańskich wartości jest dla nich bardzo bolesne.

Zobacz: Adam Szustak – prywatnie, opinie, młody, rodzeństwo, tatuaże, cytaty, ojciec, rodzina, wzrost

Adam Szustak choroba – ten zbitek słów pojawia się w sieci wyjątkowo często, bo ojciec Adam Szustak chce leczyć ludzi właśnie z takich chorób. W swoich kazaniach tłumaczy, jak zacząć żyć prawdziwie i odciąć się od grzechu, który trawi ludzkość niczym choroba. 

Ojciec Szustak zawdzięcza swoją niezwykłą popularność nietuzinkowemu spojrzeniu na ludzi i świat. Nikogo nie skreśla, nikogo nie gani. Za to tłumaczy i przekonuje. Wie, że nie będzie skuteczny, jeśli zacznie innych oskarżać o to, że żyją niewłaściwie. 

Filmy z kazaniami, które publikuje na YouTubie obejrzały tysiące internautów. Na mszach, przy okazji których wygłasza kazanie, gromadzą się tłumy. W rekolekcjach prowadzonych przez ojca Szustaka uczestniczą liczni wierni ze wszystkich zakątków Polski. 

Podczas swoich spotkań z tymi, którzy gorliwie wierzą albo wprost przeciwnie – błądzą i buntują się wobec Boga, przekonuje, że ten mieszka w każdym człowieku. Ważne jest, by ludzie chcieli go zauważyć. Wielu dzięki słowom Adama Szustaka zauważyło. 

Najpopularniejsze książki ojca Adama Szustaka:

Plaster miodu

Góra obietnic

Ewangelia dla nienormalnych

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane