Technologia w podróży – praktyczne wskazówki dla gadżetomaniaków

Gadżety technologiczne w podróży to w praktyce codzienność każdego z nas. Dzisiaj nikt nie ucieknie przed smartfonem, bezprzewodowymi słuchawkami i innymi elementami wyposażenia, które sprawiają, że podróż jest przyjemniejsza. O czym warto jednak pamiętać, wybierając się na weekendowy city break lub dłuższe wakacje? Sprawdzamy.

Bezpieczeństwo bagażu z lokalizatorem GPS

Udało się nam znaleźć naprawdę atrakcyjne, tanie loty na eSky.pl? Świetnie! A zatem teraz pozostaje

 spakować walizkę, zaplanować cały wyjazd i udać się na lotnisko. Z pewnością każdemu z nas przyjdzie jednak na myśl zagwostka pod tytułem co zrobię, jeśli mój bagaż zaginie na lotnisku?

O takich sytuacjach słyszy się często. I choć lotniska działają w sposób niesamowicie sprawny, to wciąż zagubione bagaże stanowią najczęstszy problem podróżujących. Czy nowoczesne technologie mogą w jakikolwiek sposób pomóc nam w tym temacie? Oczywiście, że tak. Wystarczy zainwestować w małe urządzenie, jakim jest lokalizator GPS.

Lokalizator GPS swoim kształtem przypomina małą zawieszkę. Wystarczy, że umieścimy ją w bagażu, a następnie sparujemy urządzenie z aplikacją mobilną i już zawsze będziemy mieć precyzyjną informację, gdzie znajduje się nasz bagaż. Komfort psychiczny i bezpieczeństwo bagażu gwarantowane. 

Długa podróż bez dostępu do prądu? Pamiętaj o power banku

technologia-w-podrozy-praktyczne-wskazowki-dla-gadzetomaniakow2.jpg

Czy kiedyś podczas podróży zdarzyło nam się, że bateria w smartfonie całkowicie się wyładowała i nie mieliśmy pojęcia, gdzie jesteśmy, dokąd powinniśmy zmierzać i co gorsza, nie byliśmy w stanie zadzwonić do kogokolwiek, kto mógłby nam pomóc? To zdecydowanie jedna z tych stresujących sytuacji, których chcielibyśmy uniknąć.

Możemy to zrobić, zabierając ze sobą solidny powerbank. To urządzenie, które uprzednio naładowane do pełna jest w stanie zapewnić nam energię do podładowania naszych bezprzewodowych urządzeń – telefonu czy zegarka sportowego. Pamiętajmy jednak, że gdy kupimy już np. tanie loty do Barcelony – eSky.pl i wybierzemy się w podróż, powerbank należy trzymać przy sobie, najlepiej w bagażu podręcznym. 

Smartfon? A może przenośny komputer na nadgarstku? Smartwatch w podróży

technologia-w-podrozy-praktyczne-wskazowki-dla-gadzetomaniakow3.jpg

Podróżowanie ze smartfonem to codzienność każdego z nas. To właśnie z pomocą telefonu nawigujemy po nieznanych nam miastach, komunikujemy się z bliskimi i upamiętniamy piękne widoki aparatem. Często jednak smartfon okazuje się rozwiązaniem mało wygodnym. Każde powiadomienie sprawia, że musimy wyciągnąć telefon, sprawdzić, co się dzieje i ewentualnie odpisać lub zareagować na to, co właśnie przeczytaliśmy.

Istnieją lepsze rozwiązania, które na pewno doceni ten, kto telefon trzyma w torbie lub plecaku. Mowa tu oczywiście o smartwatchu. Ten wielozadaniowy zegarek może z powodzeniem przybrać formę telefonu, nawigacji, personalnego trenera i wiele więcej. Wybieramy się do Francji, bo udało nam się znaleźć tanie loty do Paryża – eSky.pl? Zastanawiamy się, jaki gadżet będzie przydatny? Tym razem zainwestujmy w wygodny smartwatch, który znacznie usprawni zarządzanie powiadomieniami ze smartfona podczas podróży. 

Artykuł partnera.

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane