Polska zagra na mistrzostwach Europy w Niemczech?

Czerwiec i lipiec to będą miesiące prawdziwego święta dla piłkarskich fanów. Właśnie wtedy odbędą się mistrzostwa Europy na niemieckich boiskach, na których jeszcze może wystąpić reprezentacja Polski. Wszystko zależy jednak od tego, jak poradzą sobie nasi piłkarze w strefie barażowej. Czy zakłady bukmacherskie obecnie wierzą w awans reprezentacji Polski na Euro 2024?

Reprezentacja Polski

Polacy latami budowali swoją pozycję w rankingach piłkarskich, dzięki czemu mieli całkiem korzystne losowania. Takim mianem można również określić losowanie fazy grupowej w eliminacjach do mistrzostw Europy. Polacy nie potrafili jednak wykorzystać tego, że o awans rywalizowali z takimi drużynami jak Czechy, Albania, Mołdawia i Wyspy Owcza. Biało-czerwoni niestety zakończyli zmagania dopiero na trzecim miejscu w grupie, przez co będą musieli kontynuować swoje poczynania w barażach. Bezpośredni awans do turnieju finałowego wywalczyły za to reprezentacje Czech i Albanii.

Polacy bardzo słabo wypadli w eliminacjach, więc potencjalnie można się nawet cieszyć, że mamy dodatkową opcję w postaci furtki awaryjnej w barażach. W pierwszym spotkaniu półfinałowym nasi piłkarze zmierzą się z reprezentacją Estonii. Zakłady piłkarskie nie mają żadnych wątpliwości odnośnie do tego, kto jest faworytem tego starcia. Rywalizacja pomiędzy tymi ekipami odbędzie się na Stadionie Narodowym, co dodatkowo zwiększa szanse naszego zespołu. Przypomnijmy, że biało-czerwoni nie przegrali żadnego spotkania na tym obiekcie od czasu porażki z Holandią w Lidze Narodów jeszcze pod wodzą Czesława Michniewicza.

Polacy w swoim ostatnim meczu pod wodzą Michała Probierza poradzili sobie na Stadionie Narodowym z reprezentacją Łotwy. Z perspektywy czasu można powiedzieć, że był to całkiem umiejętny dobór przeciwnika, ponieważ wydaje się, że jest to kadra na poziomie najbliższego rywala, czyli Estonii. Statystycznie Polacy 4 razy rywalizowali z reprezentacją Estonii przed własną publicznością i zaliczyli komplet zwycięstw. W tym czasie nasi przeciwnicy zdobyli zaledwie jednego gola. Już więc statystyki meczów bezpośrednich wyraźnie przemawiają na korzyść reprezentacji Polski, a wydaje się, że patrząc na ostatnią dyspozycję Estonii, nie będzie ona miała wiele do powiedzenia.

reprezentacja-polski-statystyki

Statystyki – reprezentacja Polski:

  • Polacy nie przegrali żadnego spotkania domowego w eliminacjach.
  • Polska zwyciężyła w 4 ostatnich meczach domowych z tym rywalem.
  • Polacy są niepokonani przed własną publicznością w meczach z Estonią.
  • Reprezentacja Polski straciła tylko 3 bramki w 6 meczach z Estonią.
  • Polska w 2 ostatnich meczach domowych z tym rywalem zachowała czyste konto.

Reprezentacja Estonii

W barażach o awans na mistrzostwa Europy w 2024 roku zabraknie takich drużyn, jak chociażby Norwegia czy Szwecja. Są to ekipy na zdecydowanie wyższym poziomie niż reprezentacja Estonii, jednak to właśnie ta drużyna wystąpi w barażach. Jak to w ogóle możliwe, że zespół, który wywalczył zaledwie jeden punkt w eliminacjach i stracił aż 22 bramki, zagra w strefie barażowej? Wynika to z regulaminu, który został wprowadzony przy utworzeniu Ligi Narodów. Estonia zwyciężyła swoją grupę w tych rozgrywkach, dzięki czemu zapewniła sobie występ w barażach.

estonia-statystyki

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, Estończycy fatalnie zaprezentowali się w eliminacjach. Nawet jak na potencjał tego zespołu były to wyniki zdecydowanie poniżej oczekiwań, ponieważ z 8 rozegranych meczów wywalczyli zaledwie jeden punkt. Na koncie tego zespołu znalazło się więc 7 porażek i zaledwie jeden remis. Bilans bramkowy również nie powala na kolana, chyba że z negatywnej strony, ponieważ zdobyli zaledwie 2 gole, a stracili ich aż 22.

O Estonii bez wątpienia nie można, więc powiedzieć, że znajduje się w wysokiej formie. Szczególnie, że mowa tutaj o drużynie, która zanotowała zaledwie jedno zwycięstwo w całym poprzednim roku. Dodatkowo to wydarzenie miało miejsce w towarzyskiej rywalizacji z reprezentacją Finlandii, z którą, co ciekawe, Estonia może zmierzyć się w finale ścieżki barażowej. Aby jednak tak się stało, 2 zespoły, które zdaniem zakładów piłkarskich mają mniejsze szanse na awans, musiałyby pokonać wyżej notowanych rywali.

Statystyki – Estonia:

  • Reprezentacja Estonii przegrała 7 z 8 meczów eliminacyjnych.
  • Estonia ma passę 3 kolejnych porażek.
  • Reprezentacja Estonii w 2023 roku wygrała tylko jeden mecz.
  • Estonia przegrała 7 z 8 meczów eliminacyjnych.
  • Estonia strzeliła tylko 2 gole w eliminacjach.

Z kim w finale?

Już na tym etapie rozgrywek reprezentanci Polski wiedzą, z kim potencjalnie mogą zmierzyć się w finałowym starciu ścieżki barażowej. Jeśli biało-czerwoni pokonają reprezentacją Estonii na Stadionie Narodowym, to w decydującym starciu zmierzą się na wyjeździe. Naszym przeciwnikiem będzie albo reprezentacja Finlandii w Helsinkach, albo Walia w Cardiff. Faworytem starcia pomiędzy tymi drużynami są Walijczycy. Zakłady piłkarskie dają tej drużynie większe szanse na awans, ponieważ wystąpi przed własną publicznością i z lepszej strony zaprezentowała się w eliminacjach.

Zakładając, że reprezentacje Polski i Walii staną na wysokości zadania i wygrają swoje spotkania zgodnie z przewidywaniami zakładów bukmacherskich, będzie można pokusić się o stwierdzenie, że wielki finał będzie meczem, w którym trudno będzie wskazać faworyta. Wynika to głównie z tego, że reprezentanci Polski mają korzystne statystyki w ostatnich meczach bezpośrednich z tym rywalem, jednak aktualna forma wskazuje, że większe szanse na zwycięstwo powinni mieć Walijczycy.

Pełną ofertę zakładów piłkarskich na mecze w strefie barażowej znajdziesz na stronie Superbet. Są tam dostępne zakłady specjalne i inne propozycje, które będziesz mógł obstawiać podczas tych rywalizacji. Pamiętaj, że na stronie tego bukmachera znajduje się coraz więcej miłośników sportu, którzy chętnie korzystają z zakładów bukmacherskich, aby zwiększyć sobie emocje podczas oglądania widowiska sportowego. Na stronie Superbet jesteś również w stanie sprawdzić ostatnie wyniki poszczególnych drużyn, a także porównać statystyki przed obstawianiem. W przypadku rywalizacji reprezentacji Polski z Estonią praktycznie wszystkie dane wskazują na zwycięstwo naszego zespołu. Trzeba jednak pamiętać, że podobnie było przed rywalizacjami z reprezentacją Mołdawii.

O tym co dalej będzie z reprezentacją Polski pisaliśmy już jakiś czas temu.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Wpis gościnny. Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na X – @Mati_N95

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane