Co dalej z reprezentacją Polski w piłce nożnej?

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w Niemczech to jeden z najważniejszych turniejów dla reprezentacji Polski, a także kibiców. Polacy wystąpili na mundialu w 2006 roku za naszą zachodnią granicą, który był prawdziwym świętem futbolu. Czy biało-czerwonym uda się wywalczyć awans na Euro?

Trudna sytuacja wyjściowa

Losowanie eliminacji mistrzostw Europy w Niemczech wyjątkowo sprzyjało reprezentacji Polski, która trafiła do grupy z Czechami, Albanią, Mołdawią, a także Wyspami Owczymi. Na papierze wydawało się, że Polacy nie powinni mieć żadnych problemów, aby nie tylko wywalczyć awans, ale również wygrać całą grupę. Po 5 rozegranych spotkaniach sytuacja się jednak mocno skomplikowała. Na naszym koncie znajduje się zaledwie 6 wywalczonych oczek, a reprezentacją Polski wyprzedza między innymi Mołdawia. Polacy w tym momencie nie są już zależni tylko od siebie i muszą liczyć na korzystny rezultat w pojedynku Albanii z Czechami. Takim wynikiem byłoby zwycięstwo reprezentacji gospodarzy, ponieważ w takim przypadku biało-czerwoni mieliby ponownie wszystkie karty w swoich rękach. Obecnie bardziej jednak prawdopodobny jest scenariusz, w którym reprezentacja Polski nie wywalczy awansu z tej grupy.

W takiej sytuacji kołem ratunkowym dla naszego zespołu mogą być baraże. Obecnie wiele wskazuje na to, że w potencjalnym półfinale fazy play-off Polacy zagraliby przed własną publicznością z Estonią. Po tym, jak reprezentacja Włoch wygrała spotkanie z Ukrainą, zwiększyła się również szansa na potencjalne ominięcie Italii w barażach, co ułatwia drogę na finały dla naszej kadry. Zacznijmy jednak od tego, że Polacy w tym momencie muszą zacząć wygrywać nawet z niżej notowanymi przeciwnikami, ponieważ już w tych eliminacjach nie dali rady pokonać Mołdawii i męczyli się z Wyspami Owczymi.

Kto nowym trenerem?

Bukmacherzy już dzisiaj mają dostępne kursy na nowego trenera reprezentacji Polski. Aktualne przeliczniki, które wystawił ComeOn bukmacher wskazują, że największe szanse ma Michał Probierz. W gronie mocno rozważanych kandydatów znajduje się również były szkoleniowiec Rakowa Częstochowa, czyli Marek Papszun.

Bukmacher ma również gotowe kursy na zagraniczne opcje, jednak ostatnie wypowiedzi prezesa PZPN wskazują, że powinien to być Polak. W związku z tym nie można zapominać o takich nazwiskach jak Adam Nawałka czy Maciej Skorża. Wątpliwe, aby Cezary Kulesza zdecydował się na zatrudnienie Jana Urbana, czy też Marcin Brosza.

Bukmacher uważa, że powinien być to wyścig pomiędzy Papszunem, a Probierzem. Jednym z decydujących czynników może być to, że Cezary Kulesza w przeszłości współpracował już z Michałem Probierzem, a Marek Papszun może być trudny w kontakcie. Patrząc na to z innej strony, wybór byłego szkoleniowca Rakowa Częstochowa powinien być bezpieczniejszą opcją w kontekście zadowolenia kibiców.

Czytaj więcej o sporcie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na podstawie Decyzji Ministra Finansów z dnia 07 czerwca 2022 r. (znak: DAG11.6831.11.2022).

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Artykuł przygotowany przez partnera strony.

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane