Obuwie-online.pl – opinie, czy jest legit?

Obuwie-online.pl to sklep internetowy, który zajmuje się sprzedażą damskiego i męskiego obuwia. Jego właścicielem jest spółka  Husaria Sp. z o.o. Sp.K., zarejestrowana w KRS w październiku 2019 roku. Sklep prowadzi działalność wyłącznie w internecie i oferuje markowe buty sportowe w promocyjnych cenach. Niektóre modele wydają się być naprawdę tanie w porównaniu do oferty innych sklepów. To może rodzić pytania, czy działalność sklepu jest legit. Dziś sprawdzamy opinie internautów, którzy zrobili zakupy na stronie obuwie-online.pl. Przeglądamy wpisy na forum i wpisy w mediach społecznościowych. 

Źródło: Opineo.pl

Obuwie-online.pl – opinie

Wielu internautów, którzy wystawiają opinie sklepom prowadzącym handel wysyłkowy, przestrzega, by przed zakupem czytać regulamin sklepu. Jeśli sklep nie podaje nigdzie danych teleadresowych, ani nie ma regulaminu, najprawdopodobniej jego działalność nie jest do końca legalna. 

Bardzo często zdarza się, że klienci widząc towar w atrakcyjnej cenie, nie sprawdzają warunków zakupu i od razu przechodzą do realizacji transakcji. Następnie są zdziwieni, że ich towar wysyłany jest z dalekiej Azji i będą na niego czekać nawet 30 dni. Sprzedawcy nie mają obowiązku informować o tym drukowanymi literami na stronie startowej swojego sklepu. Z zakupami online jest jak z umową – trzeba czytać to, co napisane małym drukiem i na dole strony.

Niektóre opinie na temat sklepów online są krytyczne wobec całego modelu logistycznego, którym jest dropshipping. Jak to zwykle bywa w naszych warunkach, w wielu sklepach jest on wykorzystywany nie do końca zgodnie z założeniami ustawodawcy. 

W każdym razie, przeglądając forum dla osób kupujących online, można spotkać się z opiniami, że wielu klientów nierozsądnie podchodzi do zakupów online. Widząc towar w naprawdę zaniżonej cenie, w ogóle nie dostrzegają w tym niczego podejrzanego. Liczą jedynie na to, że udało im się złapać okazję i bezrefleksyjnie korzystają z niej, finalnie zostając z niczym. 

Obuwie-online.pl – opinie na forum

Osoby wyrażające opinie na forum zwracają uwagę, że klienci dokonując zakupów online, potwierdzają, że zapoznali się z regulaminem sklepu. Tymczasem w rzeczywistości nawet nie zerknęli na stronę www, gdzie został umieszczony. 

W regulaminie sklepu Obuwie-online.pl jest zapisane, że sklep jest pośrednikiem i nie odpowiada w żaden sposób za wysyłkę towaru. Jest jedynie odpowiedzialny za dostarczenie dostawcy zamówienia oraz płatności za to zamówienie. Sklep internetowy pośredniczy w procesie reklamacji. Przekazuje roszczenia klienta dostawcy i ten musi zwrócić mu poniesione koszty.

Czy tego rodzaju procedura jest legit? Dropshipping dokładnie na tym polega: sklep jedynie zbiera zamówienia i pośredniczy w transakcji. Wysyłka towaru a także odpowiedzialność za jego jakość spoczywa bezpośrednio na dostawcy. 

Obuwie-online.pl – czy jest legit?

W internecie co jakiś czas toczą się dyskusje na temat sposobu działania sklepów online, które pośredniczą w transakcji z Chinami. Wielu internautów wyraża wtedy opinie, że tego rodzaju działalność jest sprzeczna z prawem i wykorzystuje nieświadomość konsumenta. 

Rzeczywiście w obecnych czasach na konsumencie spoczywa ogromna odpowiedzialność. Internet umożliwił mu robienie zakupów na całym świecie, ale wcześniej nikt nie wyposażył go w kompetencje pozwalające odróżnić te transakcje, które są podejrzane od tych, które są zupełnie legit. 

Co powinien zrobić w takiej sytuacji typowy Kowalski? Z jednej strony ma dostęp do sprzedaży online na całym świecie. Nie ogranicza go nic, pod warunkiem, że sprzedawca wysyła towar do Polski. Tym samym ma święte prawo szukać okazji i kupować tam, gdzie jest najtaniej. 

Z drugiej strony powinien pamiętać o tym, by przed zapłaceniem za zakupy sprawdzić kilka istotnych rzeczy. Czy sklep umożliwia odesłanie towaru? Jeśli trzeba będzie odsyłać go do Chin, koszty mogą być wysokie. Jeśli sklep ma magazyn na terenie Polski, jest lepiej. 

Warto też kierować się zdrowym rozsądkiem. Jeśli mamy do dyspozycji kilka sklepów z obuwiem. We wszystkich poza jednym buty kosztują mniej więcej tyle samo. Jedynie w tym jednym jest znacznie taniej. To nie jest powód, by w nim kupować. W takiej sytuacji należy dokładnie sprawdzić, jak działa sklep i jakie opinie na jego temat pojawiają się w internecie.

Owszem, mamy wolny rynek, każdy sprzedaje tak, jak chce, ale nigdy – naprawdę nigdy – nie powinniście ufać bezgranicznie sprzedawcy, który proponuje wam podejrzanie zaniżone ceny. 

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane