Jak wyłączyć Play Now? Jak zrezygnować?

Operator Play zaczął się rozwijać nie tylko w usługach telefonicznych, ale również w innych dodatkowych ofertach. Jedną z nich jest szeroki dostęp do programów telewizyjnych, filmów i seriali. Play Now to strona internetowa oraz aplikacja, która pozwala na oglądanie filmów, programów, kanałów telewizyjnych oraz bajek na żądanie. Możemy korzystać z Play Now zarówno na smartfonie, jak i tablecie za pomocą aplikacji, a także na komputerze przez przeglądarki internetowe na stronie: www.playnow.pl. Możemy uprawnić aż pięć urządzeń, na których będziemy mogli korzystać z Play Now, jednak konkretna liczba urządzeń, na których możemy jednocześnie oglądać, może zależeć od naszej taryfy w Play. Jeśli będziemy podłączeni do Internetu w sieci Play, logowanie do aplikacji oraz strony internetowej może odbywać się automatycznie. 

Jakie możliwości daje nam usługa Play Now? Poniżej przedstawiam Wam najważniejsze funkcje Play Now, jest to między innymi:

 • dostęp do wielu kanałów, 
 • dostęp do oglądania programów do 7 dni po ich emisji, 
 • dostęp do filmów, seriali oraz programów w bibliotece z kanałów dostępnych w usłudze,
 • możliwość włączenia od samego początku film, serialu czy programu, który już trwa,
 • możliwość nagrywania. 

Pakiet podstawowy zawiera ponad 60 kanałów. Mamy dostęp do między innymi: BBC lifestyle, Comedy Central, TNT, FOKUS TV HD, Eska TV, 4Fun TV, Radio 357, Paramount Channel, MTV Music, History czy Viasat History Polsat HD.

Jeżeli masz już abonament w sieci Play lub jesteś zainteresowany jakąś ofertą, w większości abonamentów w Play, pakiet podstawowy Play Now jest za darmo. Ta usługa może być wyłączona w przypadku najtańszego abonamentu. Możesz również włączyć usługi dodatkowe. Różnią się one ceną i tematyką programów. W ofercie operatora Play znajdziemy między innymi pakiet: HBO, Extra, News, Sport, Sport Max, czy pakiet Kids. 

Jak wyłączyć Play Now?

Co w przypadku, gdybyśmy nie byli zadowoleni z pakietu Play Now i chcieli zrezygnować? 

Mamy kilka możliwości rezygnacji z pakietu lub usługi dodatkowej. Możemy to zrobić:

 • za pośrednictwem konsultanta w Punkcie Sprzedaży P4;

Jeżeli wolimy kontakt bezpośredni, zrezygnować możemy u konsultanta w jednym z Punktów Sprzedaży P4.

 • telefonicznie;

Telefonicznie również możemy zrezygnować z usługi Play Now. W tym przypadku musimy skontaktować się z Obsługą Klienta Play. Numer telefonu znajdziemy na oficjalnej stronie Play w zakładce: kontakt.

W przypadku firm mamy więcej sposobów na rezygnację, a mianowicie możemy to wykonać: 

 • za pośrednictwem strony internetowej: http://24.play.pl;

Należy wejść na wyżej podaną stronę internetową oraz zalogować się na konto Abonenta. Następnie trzeba wejść do zakładki: Usługi dodatkowe/Telewizja.

 • telefonicznie dzwoniąc do Obsługi Klienta Play;
 • za pośrednictwem konsultanta w Punkcie Sprzedaży P4;
 • za pośrednictwem aplikacji;

Mamy także możliwość wyłączyć usługę na aplikacji mobilnej Play24. Aby to wykonać, musimy zalogować się na nasze konto, a następnie przejść do zakładki: Telewizja i wideo/Pakiety i usługi (tylko do Usług Telekomunikacyjnych).

Wyłączenie Pakietu nastąpi po wykonaniu jednej z wyżej opisanych czynności z końcem Okresu Rozliczeniowego. Pamiętajmy, że rezygnacja nastąpi tylko wtedy, gdy wyłączenie nastąpi nie później niż 24 godziny przed końcem Okresu Rozliczeniowego.

Play Now pakiet podstawowy – jak wyłączyć?

Pakiet podstawowy, jak i usługi dodatkowe w Play Now możemy również wyłączyć po wykonaniu jednej z wyżej opisanych przeze mnie czynności. 

Mamy również możliwość odstąpić od umowy w trakcie 14 dni od daty zawarcia jej. Możemy to wykonać tak samo w przypadku firm, jak i indywidualnej umowy w formie:

 • pisemnej;

Należy napisać oficjalne pismo dotyczące odstąpienia od umowy. Wzór takiego formularza znajdziemy w Regulaminie Świadczeń Pakietów i Usług Play Now, a skan tego wzoru przedstawiam poniżej. 

 • elektronicznej na adres e-mail: [email protected];
 • telefonicznej z Obsługą Klienta; 
 • w Punkcie Sprzedaży P4.
Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane