Gdzie na wakacje? Najpiękniejsze trasy rowerowe w Polsce

Jesteś miłośnikiem aktywnego spędzania czasu? Szukasz pomysłu na wyjątkowe wakacje w gronie najbliższych? Ciekawym pomysłem może okazać się zorganizowanie niepowtarzalnej wycieczki rowerowej. W Polsce znajdziesz liczne trasy, które zachwycą Cię pięknymi krajobrazami i ważnymi zabytkami. W dzisiejszym artykule podpowiemy, gdzie na wakacje w Polsce z rowerem warto się wybrać!

Najpiękniejsze trasy rowerowe na Mazurach

Wśród ulubionych kierunków wszystkich kolarzy można wymienić województwo warmińsko-mazurskie. Kraina Wielkich Jezior Mazurskich zachwyca bliskością natury, czystym powietrzem oraz ogromnym wyborem tras pieszych i rowerowych. Chcesz spędzić niezapomniane wakacje z rowerem w Polsce? Jedną z najciekawszych tras jest szlak wokół jeziora Śniardwy, czyli największego jeziora w naszym kraju. Cały przejazd liczy około 100 km. Wycieczkę możesz rozpocząć i zakończyć w Mikołajkach. Miasto to charakteryzuje się bogatą bazą noclegową oraz gastronomiczną. Stanowi świetne miejsce wypadowe dla dalszych podróży po Mazurach. Na szlaku znajdziesz kilka atrakcji turystycznych takich, jak wieża widokowa nad jeziorem Łuknajno, kościół ewangelicko-augsburski w Wejsunach oraz stację badawczą w Popielnie.

Jeśli szukasz krótszych wycieczek rowerowych, rozwiązaniem może okazać się Pętla Wojnowska, która liczy ok. 39 km. Rozpoczyna się w Rucianem-Nidzie i oznaczona jest jako średnio trudna trasa. Bez postojów na jej pokonanie powinieneś przeznaczyć co najmniej
6 godzin. Warto jednak pamiętać o tym, iż na szlaku będziesz mijać kilka ważnych obiektów. Jednym z nich jest Centrum Starowierców, w którym znajdziesz małe muzeum oraz cmentarz. Trasa przebiega przy tym przez Gałkowo oraz Galindię, czyli park stylizowany na staropruską osadę. Jeśli szukasz atrakcji dla młodszych członków rodziny, koniecznie zrób przerwę w stadninie koni.

Którą nadmorską trasę rowerową warto wybrać?

Jednym z najważniejszych kierunków wakacyjnych niezmiennie pozostaje Pomorze. Pamiętaj o tym, że najpiękniejsze trasy rowerowe w Polsce znajdziesz nad Bałtykiem. Jeśli szukasz dłuższej i bardziej wymagającej wyprawy, postaw na szlak biegnący między Gdańskiem i Helem, który liczy łącznie ok. 100 km długości. Jest to doskonały sposób na zwiedzenie najciekawszych atrakcji Pomorza w ramach akcji Polska na rowerach. Wycieczkę rozpoczniesz w Trójmieście, z którego skierujesz się w stronę Pucka. Następnie zwiedzisz Władysławowo, by ostatecznie obrać kierunek na Hel. Jeśli planujesz powrót do Gdańska, możesz skorzystać z tramwaju wodnego, który stanowi świetną atrakcję dla całej rodziny. Na trasie znajdziesz liczne hotele, pensjonaty oraz pola namiotowe.

Najlepsze trasy rowerowe dla początkujących znajdziesz pomiędzy Mikoszewem a miejscowością Piaski – odcinek ma długość ok. 50 km. Ścieżki rowerowe w Polsce ułatwią odkrycie całej trasy i zwiedzenie najbardziej malowniczych obszarów Mierzei Wiślanej. Chcesz odkryć także zagraniczne trasy rowerowe? Polska to nie jedyny kraj, który zachwyca nadmorskimi szlakami. Interesujące wycieczki nad Bałtykiem możesz zorganizować również w Dani, na Łotwie oraz w Niemczech. Lato to najlepszy czas na odkrywanie nieznanych terenów i nowych kultur!

Górskie trasy rowerowe dla miłośników przygód

Planujesz wakacje w górach? Zastanawiasz się, jakie wybrać ścieżki rowerowe? Polska oferuje wiele pięknych i zapierających dech w piersiach szlaków. Jedną z najbardziej wymagających wypraw może okazać się pokonanie Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej, liczącej niemal 150 km. Przebiega ona przez trzy parki krajobrazowe oraz Bieszczadzki Park Narodowy.

Gdzie na rower w Polsce warto się wybrać? Wycieczki rowerowe po Polsce nie muszą być długie i skomplikowane. Jedną z piękniejszych tras będzie wycieczka licząca 17 km, rozpoczynająca się w miejscowości Krempna i biegnąca aż do Huty Polańskiej. Charakteryzuje się ona łagodnymi grzbietami górskimi. Aktywny wypoczynek pozwoli Ci na ciekawe eksplorowanie najpiękniejszych zakątków Beskidu Niskiego. Region ten zachwyci Cię malowniczymi dolinami oraz bogactwem tradycyjnej kultury łemkowskiej.

Ostatnio dodane
Powiązane