iPhone 15 – pierwsze spostrzeżenia użytkowników po dniu premiery

Z każdym rokiem wzrasta liczba osób, którym wrzesień przestaje kojarzyć się z początkiem roku szkolnego, a wprawia w oczekiwanie na premierę nowych modeli iPhone. Przedsprzedaż iPhone rozpoczęła się 15 września, a regularna sprzedaż ruszy dopiero po tygodniu. Niektórzy szczęściarze mieli okazję przymierzyć się i wypróbować nowego iPhone. Podczas oficjalnej konferencji Apple zostały zaprezentowane cztery nowe modele z linii iPhone 15. Przedstawiamy, czym różnią się w odniesieniu do poprzednich modeli. 

iPhone 15 – pozornie podobny do poprzedników

iPhone 15 posiada najniższą cenę spośród zaprezentowanych modeli. Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że tylko nieznacznie różni się od starszej wersji. Dla iPhone 15 została przygotowana nowa i pastelowa paleta kolorów. Jego wymiary są bardzo zbliżone do iPhone 14, jednak odnotowanie obecności zaokrąglonych krawędzi sprawia, że o wiele lepiej układa się w dłoni. Zmodernizowany został przede wszystkim aparat, na który składają się dwa obiektywy – ultraszerokokątny i główny, którego wielkość wynosi aż 48 Mpix. Dodatkowo wyposażony został w guzik umożliwiający uzyskanie szybkiego, dwukrotnego zoomu. Nadal jednak nie zastosowano trzeciego obiektywu – telefoto. Osoby testujące ten telefon podkreślają, że jakość zdjęć nie budzi ich zastrzeżeń. 

Od 15 generacji iPhone rozpoczyna się wdrożenie portu USB-C i kończy się historia portu Lightning, który był zarezerwowany wyłącznie dla modeli od Apple. W podstawowym iPhone nie jest one szybki, dlatego długość ładowania nie będzie ulegała skróceniu. 

iPhone 15 Plus – opinie pierwszych testerów

iPhone 15 Plus to następca iPhone 14 Plus, który został alternatywą dla serii Mini. Posiada 6,7 calowy ekran, a jego procesor i aparat są tożsame z iPhone 15. W odniesieniu do zwykłego iPhone 15 jest on lżejszy. Ponadto należy podkreślić, że występuje w nim złącze USB-C. Spełni on wymagania przeciętnego użytkownika, a osoby poszukujące lepszego, bardziej zaawansowanego technologicznie modelu powinny zdecydować się na te droższe modele. 

iPhone 15 Pro – liczne nowości i topowe podzespoły

Modele Pro od iPhone za każdym razem zaskakują swoimi możliwościami. Teoretycznie mały telefon, posiadający 6,1 calowy ekran posiada nowy chip Apple A17 Pro w 3-nanometrowym procesie technologicznym. Ponadto zadecydowano o zastosowaniu węższej ramki, jednak różnica nie jest mocno dostrzegalna. Ten model został wykonany z tytanu, dlatego jest lżejszy od poprzedników. Na uwagę zasługują ramki boczne, które są obecnie matowe. Zmodernizowany został również aparat, nie tylko polepszono jego parametry, ale także dodano nowe funkcje. W wersji Pro także zastosowano już złącze USB-C, jednak umożliwia ono szybsze ładowanie. iPhone 15 Pro posiada nowy przycisk – Action Button odpowiedzialny za zmianę głośności i ustawień audio. 

iPhone 15 Pro Max – najwięcej możliwości

Zdecydowanie najwięcej osób ciekawią możliwości iPhone 15 Pro Max. Posiada on 6,7-calowy ekran i węższe ramki, a także tytanową obudowę. W wielu kwestiach pokrywa się z iPhone 15 Pro, jednak kilka kwestii jest szczególnie wartych wyższej ceny. Posiada zdecydowanie lepszy aparat. Choć obiektyw jest identyczny, to jednak występuje możliwość skorzystania z 5-krotnego zoomu, a nie jak dotychczas 3-krotnego. Ten iPhone występuje wyłącznie w wersji z dyskiem 256 GB. Także w tym modelu występuje przycisk Action Buttom.

Artykuł gościnny.

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane